tel. 77 500 01 45 tel. 605 610 775

Kancelaria Adwokacka adwokata Tomasza Piróg świadczy pomoc prawną osobom podejrzanym i oskarżonym o popełnienie przestępstw karno – skarbowych. Usługa ta jest adresowana do przedsiębiorców, członków zarządów, dyrektorów finansowych, księgowych oraz wszystkich innych osób zagrożonych odpowiedzialnością karną skarbową. Prowadzenie obrony w tego rodzaju sprawach wymaga wiedzy zarówno z zakresu szeroko pojętego prawa karnego, jak i podatkowego oraz celnego. Dlatego w ramach powyższej specjalizacji sprawa prowadzona jest równolegle przez adwokata i doradcę podatkowego, bowiem postępowanie karno skarbowe charakteryzują się dwutorowością, co oznacza, iż aspekty odpowiedzialności karnej zawsze przeplatają się z elementami podatkowymi. Klient uzyskuje zatem unikalną na rynku usługę świadczoną w jednym miejscu, bez konieczności sięgania do pomocy odrębnie adwokata i doradcy podatkowego, tym samym minimalizuje ponoszone przez siebie koszty. Najczęściej spotykane sprawy, którymi zajmuje się Kancelaria, dotyczą:

  • uchylanie się od obowiązku podatkowego,
  • nierzetelne lub wadliwe prowadzenie ksiąg rachunkowych lub podatkowych,
  • oszustw podatkowych,
  • przemytu i oszustw celnych,
  • usunięcia towaru spod dozoru celnego,
  • wyłudzenia podatku VAT,
  • działania na szkodę spółki.
Podjęcie obrony klienta możliwe jest już na etapie postępowania przygotowawczego prowadzonego przez finansowe organy kontroli skarbowej i prokuraturę. W sytuacji, gdy sprawa nie zakończy się na etapie postępowania przygotowawczego, obrona kontynuowana jest w postępowaniu sądowym. Tym samym Kancelaria oferuje kompleksowe opracowanie linii obrony, a to pod kątem uniewinnienia klienta lub uzyskania możliwie najłagodniejszego wymiaru kary (badanie pod kątem naruszenia przepisów podatkowych, przepisów o reglamentacji działalności gospodarczej, aktywne gromadzenie materiału dowodowego, udział w czynnościach śledztwa lub dochodzenia, ustalenie optymalnego stopnia „współpracy” z finansowymi organami postępowania przygotowawczego. Pomoc prawna obejmuje m.in. udział w czynnościach procesowych, w tym w przesłuchaniu, posiedzeniu, rozprawie, udział w negocjacjach (np. w celu dobrowolnego poddania się odpowiedzialności), a także obronę w postępowaniu wykonawczym.

Kancelaria adwokacka opole świadczy swoje usługi na terenie: Opole, Prudnik, Krapkowice, Nysa, Głubczyce, Namysłów, Kluczbork, Brzeg, Kędzierzyn-Koźle, Strzelce Opolskie. adwokat opole, prawnik opole, kancelaria prawna opole, rozwód

Opole ul. Krakowska 37/202 kancelaria adwokacka, adwokat opole Tomasz Piróg, rozwód, skuteczny adwokat, kancelaria prawna.
Wykonanie strony, pozycjonowanie i zdjęcia - Agencja Reklamowa Efective

Oszustwo podatkowe

Wyłudzanie podatku VAT

Usunięcie spod dozoru celnego